
-Műgyanta
-Üvegpaplan
-Formaleválasztó gél és vax
-Edző (persze nem Norbira és az ápdétre gondolok)
-1es oder 2es ecset
-Smirgli 40/80/120/240es
-Sarokcsiszoló (flex) és kellékei + lamellás csiszoló
-Gitt
-Púrhab <--kocka formában kapható
-Ragasztópisztoly
A hozzávalók beszerzése után telepítsuk székhelyünket egy tágas helyre, ez lehetőleg ne a konyha legyen. Miután bejutottunk a műhelybe, neki is kezdhetünk a varázslatnak.
Be kell szerezni még egy olyan karosszéria elemet, amit át akarunk alakítani. Ez lehet bármi attól függően, hogy mit szeretnénk kicsit felturbózni az autónkon. Pl: első- hátsó lökös, küszöbök...stb. Ha ezzel is megvagyunk, akkor neki is kezdhetünk. Rögzítjük a kiválasztott alkatrészt, ráragasztjuk a ragasztópisztolyjal a kivagdalt purhabot. Ezt később könnyű lesz a csiszolóvászonnal formálni. Először a pozitív formát készítjük el, majd utána felveszük a formát. Ebből később akár sorozatgyártásszerűen is készíthetünk újabb darabokat. Amikor ezzel elkészültünk, kezünkbe vesszük a gittet és szépen kitöltjük vele azokat a mélyedéseket, amik a purhab felületén vannak. Ez azért kell, hogy a lehető legsimább felületet hozzuk létre. Ezután jöhet a vax. Ezzel többször (2-3) átkenjük a felületet, később erre fog felkerülni a gyanta. Ezután elővesszük a formaleválasztó gélt, és jó vastagon felvisszük a darabra. Várjuk meg, míg megszárad! A száradás után jöhet az üvegpaplan és a gyanta. A paplanból 6 réteget kell felvinni, később ez fogja a forma merevségét és időtállóságát biztosítani. Az első két réteget légmentesíteni kell! Az első réteg száradása után a többi réteg mehet fel szépen sorban egymás után. Ha minden flottul megsazáradt, és úgy érezzük, elkészült a mutatvány, akkor jöhet a várva várt pillanat: a formaleválasztás. Ezt lehetőleg fából készült anyaggal tegyük. Lehet ez akár seprűnyél is, csak a célnak feleljen meg. A lényege a formaleválasztásnak, hogy légrést hozzunk létre a két anyag között, és a pozitív forma elengedje a kész cuccot. Nyugodtan be kell ütögetni a formaleválasztó kézikészüléket ( :D ) a forma alá. Ha megvan, az éleket kicsit felpolírozzuk. Ha mindezekkel készen vagyunk, és az elkészült idom sem lyukacsos, akkor jöhet a festés. Ha az idom mégis lyukacsos lenne, akkor azokat el kell tüntetni. Ehhez készítünk egy masszát, ami pudinghoz hasonló sűrűségű. Ezt talkum (hintőpor) hozzáadásával tudjuk elkészíteni. Ha minden sikerült, akkor már csak a festés van hátra. Erre a témára egy következő részben fogok kitérni.


A cikket különböző forrásokból és egyéni tapasztalatokból állítottam össze. Remélem tudtam segítséget nyújtani azoknak, akik szeretnének otthon nekifogni egy idom elkészítésének. Én is ezt fogom tenni.
YAHZEE
Comment